• Tel : (532) 243 59 48 - (506) 443 48 02


Rotalar

Mavi tur ve rotalar

Mavi Yolculuk Rotaları

Mavi yolculuk genellikle Muğla ve Antalya sahil şeridinde yapılır.Birbirinden farklı koylarda yüzmenin,dinginliğin ve güneşin doyasıya tadını çıkarın.Eşsiz bir tatil programı için seçtiğiniz rotada dilediğiniz koylarda yüzebilirsiniz.
İlk başlarda şimdilere göre çok daha küçük ve donanımsız teknelerle yapılmaya başlanan mavi yolculuk,bugün en önemli turizm gelirleri arasında hatırı sayılır bir yere sahiptir.Marmaris Datça

Marmaris diğer rotalardan farklı olan bölge başlıca Hisarönü ve Yeşilova(Bozburun)Körfezinden ibarettir.İki körfeze sahip olmasına rağmen sayısız koy bulunmaktadır.
Bölgenin en temiz denizine sahip koylarda çıplak gözle 20 metre derinliği rahatça seçebilirsiniz.
Bölgede yaşamış medeniyetlerden başlıca Loryma antik kenti ve Knidos antik kenti kalıntıları heryerde karşınıza çıkacaktır.Bu uygarlıklardan kalan izleri sonsuzlaştırmak için yanınıza kameranızı almayı unutmayın.
Bu rotada,Kumlubük-Kadırga koyu-Çiftlik Koyu-Gebekilise-Serçe Limanı-Bozukkale-Söğüt-Bozburun Dirsek Bükü-Kamelya adası-Selimiye-Kızkumu-Bencik limanı-Hurmalı Koyu-Aktur-Perili köşk-başlıca uğrak yerlerinizdir.
Marmaris Datça Marmaris rotasını mutlaka görmenizi tavsiye ediyoruz.


Marmaris Fethiye Marmaris


Marmaris Fethiye rotasında Ekincik koyundan kalkan tekneler ile Caretta Caretta kaplumbağaları doğal üreme alanı olan İztuzu Plajını ve Dalyan kanallarını gezme imkanı bulabilirsiniz.
Koruma altında bulunan Dalyan kanalları ve İztuzu plajı birçok kuş türüne ev sahipliği yapmaktadır.
Dalyan’dan karayolu ile 15 dakikada ulaşacağınız Sultaniye kaplıcasında çamur banyosu yapabilirsiniz.Sultaniye Türkiye’nin en yüksek radyoaktivitesi olan kaplıcasıdır.
1988 yılında Barcelona Sözleşmesi ile Özel Çevre Koruma Bölgesi ilan edilen bölge sizlere eşsiz mavi yolculuk fırsatları sunuyor.
Bu rotanın en beğenilen bölgesi olan Göcek Adaları ve koyları size çok cömert davranacaktır.Dantel gibi işlenmiş koylarında yüzmek size bütün stresinizi unutturacaktır.
Her yıl binlerce tatilcinin yanı sıra Dünya’nın sayılı zenginleri ve sanatçıları buraları görmek için bölgeyi ziyaret etmektedir. Etrafı yemyeşil çam ormanları ile çevrili olan Göcek, sahip olduğu el değmemiş doğası ile hafızanızda unutulmaz izler bırakacak.
Marmaris Fethiye Marmaris rotasında Kumlubük-Kadırga-Ekincik İztuzu-Dalyan-Kounos ‘tan sonra eşsiz güzellikteki Göcek Koyları ve Göcek Adaları-Sarsala-Göbün-Domuz adası-Yassıcalar-Yavan Koyu-Boynuz bükü-Bedir Rahmi koyu Tersane adası -Gerence Koyu-Katrancı koyu ve Fethiye muhtemel uğraklarınız arasındadır.